Lokalita

Abertamy

Leží v Krušných horách, severně od Karlových Varů 12 km vzdušnou čarou, a nebo 15 minut cesty autem, v nadmořské výšce 840 – 1000 m. Založeny byly horníky, kteří hledali stříbro pro mincovnu hraběte Šlika. První zmínka o obci pochází z roku 1529. Těžba stříbra upadla během Třicetileté války, po ní místy zůstalo pouze dolování cínu, ze kterého se vyrábělo kuchyňské i mešní nádobí. Abertamy, spolu s unikátním dolem Mauritius,jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Díky aktivitám v obci a jejímu rozvoji po zprovoznění skiareálu se do města vrací život a stává se vyhledávaným turistickým cílem a oblíbeným lyžařským střediskem. Město rovněž disponuje kvalitní infrastrukturou a občanskou vybaveností. Najdeme zde obchody, poštu, školu, restaurace i běžné služby. Místní občané i návštěvníci mohou využívat dobrého dopravního spojení, sportovních aktivit, turistiky a zábavy.

Více o Abertamech

Vrch Plešivec

Je jeden z nejvyšších vrcholů Krušných hor. Ty tvoří souvislé horské pásmo čedičové kupy o délce 130 km a průměrné šířce 40 km s nadmořskou výškou 1.028 m. Na samém vrcholu se nachází oblíbená šestnácti metrová rozhledna z konce 19. století, odkud můžete pozorovat hřebeny Krušnohoří. Přímo k ní se pohodlně dopravíte autem po udržované asfaltové silnici. Pro milovníky pěší turistiky jsou však dostupné značené turistické stezky. Kromě rozhledny lze navštívit i horský hotel s restaurací.

Krušnohorský Skiareál Plešivec

Je nejnovějším zimním centrem v České republice. V oblasti mezi obcemi Pstruží a Abertamy vznikl komplex se třemi čtyřsedačkovými lanovkami (každá je schopna přepravit za hodinu 2 400 návštěvníků) a s osmi sjezdovkami o celkové délce přes dvanáct kilometrů. V areálu jsou dvě nástupní místa: ve Pstruží (nedaleko obce Merklín) a nedaleko města Abertamy, pod vrcholem Plešivce. Skiareál je však vhodný i k letní dovolené.

Skiareál Plešivec

Příjezdová komunikace k pozemkům bude v letošním roce zrekonstruována a rozšířena, od silnice 219 Abertamy – Boží Dar a Jáchymov, směrem k vrchu Plešivec. Rovněž v letošním roce ve stejném úseku bude kompletně vybudována nová část cyklostezky č. 2002 vedoucí na vrch Plešivec. Obec má v této lokalitě v plánu také vybudovat rybník.